پروژه جدید فن تریر در آلمان ساخته می‌شود

فیلمساز سرشناس دانمارکی تابستان امسال فیلم سینمایی جدید خود "ضدمسیح" را با سرمایه ژرمن‌ها در آلمان می‌سازد.

 ورایتی اعلام کرد "ضدمسیح" لارس فن تریر داستان زوجی است که برای رهایی از غم از دست دادن فرزند خود به کلبه‌ای در میان بیشه‌زار پناه می‌برند.

355401_orig.jpg

فیلمنامه را فن تریر به همراه آندرس توماس ینسن فیلمنامه‌نویس هموطن ۳۶ ساله خود نوشته و یک استودیو آلمانی برای ساخت فیلم مبلغی حدود ۴/۱ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند. "ضدمسیح" اولین فیلم بلند فن تریر پس از "رئیس همه" است که سال ۲۰۰۶ ساخته شد.

فیلمساز سرشناس دانمارکی در دو سال اخیر به خاطر افسردگی شدید قادر به کار کردن نبود و اوایل پارسال در گفتگو با یک روزنامه دانمارکی به این مسئله اذعان کرد. فن تریر ۵۲ ساله گفته بود این افسردگی او را "مثل یک صفحه خالی" کرده است.

سازنده فیلم‌های "شکستن امواج"، "رقصنده در تاریکی" و "داگویل" به خاطر قواعد خاص فیلمسازی موسوم به دگما شهرت دارد که در دهه ۱۹۹۰ شکل گرفت و با استفاده از دوربین روی دست، پرهیز از صداگذاری و نورپردازی سعی داشت از شیوه‌های معمول فیلمسازی فاصله بگیرد.

فن تریر در ۱۹۹۱ با فیلم "اروپا" برنده سه جایزه از جمله جایزه هیئت داوران جشنواره فیلم کن شد و در ۱۹۹۶برای "شکستن امواج" جایزه بزرگ هیئت داوران این جشنواره را برد. فیلمساز صاحبنام دانمارکی سال ۲۰۰۰ با "رقصنده در تاریکی" جایزه نخل طلا کن را از آن خود کرد. او از دیگر جشنواره‌های معتبر سینمایی نیز جوایز بسیار دریافت کرده است.

/ 0 نظر / 34 بازدید